مهدی اسماعیلی مود
مهدی اسماعیلی مود

مهدی اسماعیلی مود

استاد مهدی اسماعیلی مود در سال 1344 در شهر مود از توابع بخش مرکزی بیرجند چشم به جهان گشود.

پس از تحصیلات ابتدایی و متوسطه، خوشنویسی را به طور جدی از سال 1365 هم زمان با تاسیس انجمن خوشنویسان بیرجند زیر نظر استاد پرویز نیک بین آغاز کرد و سپس از محضر استادان بزرگ خوشنویسی چون استاد کابلی، استاد فلسفی و استاد حیدری کسب فیض کرد.

استاد کابلی در مقدمه کتاب »افسونگری قلم« استاد اسماعیلی آورده است: »مهدی اسماعیلی مود که دوره ممتاز را مکاتبه ای نزد هنرمند برجسته شکسته نویسی کشور آقای حیدری گذرانده بود، بعدها در دوره فوق ممتاز توفیق خدمت گزاری ایشان را یافتیم و با نام و آثار وی بیشتر آشنا شدیم.

وی جوانی است بی تکلف، نجیب و آرام که با استعداد فوق العاده و شور و شوقی وصف ناپذیر سال هاست که می نویسد… کارآیی کمی و کیفی ایشان تا بدانجا رسید که در چند ساله اخیر در شهرستان بیرجند منشاء خدمات ارزشمندی شد و در تربیت هنرآموزان بسیاری همت گماشت.

نمایشگاه های انفرادی متعددی برگزار کرد که با توفیق همراه گشت، و در مسابقات سراسری کشور که به مناسب های گوناگون در تهران برگزار می شد همواره رتبه اول را به دست می آورد و هم چون هم دلان دیگر خود در خراسان بزرگ افتخار آفرین بود.حسن خلق و کیفیت هنری وی موجب شد که به عضویت هیئت تشخیص خط شکسته انجمن ایران راه یابد.از استاد اسماعیلی مود تاکنون چندین اثر در بروشورهای انجمن خوشنویسان ایران وجشنواره خوشنویسی جهان اسلام منتشر شده است که از آن جمله می توان به چاپ آثار وی درجشنواره خوشنویسان کویت و ایران هم چنین در کتاب های از آغاز تا امروز، خوشنویسان ایران، منتخب آثار بسیجیان کشور نام برد.

افسونگری قلم با 6 بار و آموزش خط تحریری با 5 بار تجدید چاپ نیز از آثار منتشر شده استاد اسماعیلی مود می باشد. این هنرمند برجسته استان تاکنون در 18 جشنواره بزرگ خوشنویسی موفق به کسب مقام اول برگزیده کشوری شده است.

برپایی 5 نمایشگاه در خارج از کشور که 3 مورد آن در پاکستان و 2 مورد دیگر در کشورهای بنگلادش و قطر بوده است از جمله اقدامات او در کارنامه هنری اش می باشد.

استاد مهدی اسماعیلی مود با توجه به فعالیت های شاخصی که تاکنون در زمینه خوشنویسی داشته است موفق به کسب گواهی نامه استادی از شورای ارزشیابی انجمن خوشنویسان ایران شد که این امر نشان گر جایگاه والای وی در بین هنرمندان خوشنویس کشور است.

 

مهدی اسماعیلی مود
مهدی اسماعیلی مود
مهدی اسماعیلی مود
مهدی اسماعیلی مود
مهدی اسماعیلی مود
مهدی اسماعیلی مود

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

درباره‌ی مدیرسایت

I.m Developer & CEO MoodCity.Ir ;)

همچنین ببینید

تولیدات زنان روستایی خراسان جنوبی در سبد مشتریان اروپایی

تولیدات زنان روستایی خراسان جنوبی در سبد مشتریان اروپایی | استقبال گردشگران آلمانی از برک …

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها